49. Garrett Rally Košice tesne pred uzávierkou prihlášok

0
492
Súťažné posádky zo Slovenska, Česka, Maďarska, Nemecka, Estónska a Argentíny sa doposiaľ prihlásili na poslednú súťaž slovenského šampionátu v rally a zároveň predposlednú súťaž FIA Zóny strednej Európy, ktorá sa bude konať už budúci víkend 21.-22. októbra v Košiciach.

Už v utorok 10. októbra o polnoci sa uzavrie prihlasovanie na 49. Garrett Rally Košice. Aj keď zoznam prihlásených sa plnil spočiatku veľmi pomaly, aktuálne obsahuje 68 súťažných posádok zo šiestich krajín. Klasifikácia v mnohých triedach ešte nie je uzavretá, takže organizátori a určite aj fanúšikovia sa tešia na viaceré súboje, ktoré okorení premenlivé jesenné počasie.

Zo známych slovenských posádok sú prihlásení napríklad Vlastimil Majerčák s Jakubom Slovákom, Tomáš Kukučka s Petrom Vejačkom či Tibor Kovács s Viliamom Pitoňákom. Zatiaľ čo prvé dve menované ešte musia o zisk titulu majstrov zabojovať, tak Kovács s Pitoňákom ho už majú v rámci svojej triedy 3 potvrdený. V súboji o majstrovský titul absolútneho poradia slovenského šampionátu si rýchlosť zmerajú Koči s Ferenczom a bratia Kamil a Erik Švecovci. Tieto dve posádky majú medzi sebou minimálny rozdiel aj v triede 5 v rámci MMSR. Rozhodnuté ešte nie je ani v „dvojkolkách“, kde predbežne vedú Pohlídal s Kubalom, ale o svoj náskok môžu na poslednej súťaži veľmi rýchlo prísť, ale zároveň ho navýšiť a potvrdiť. Napínavé to bude aj v Slovenskom rally pohári, kde je doposiaľ o víťazoch rozhodnuté len v jednej triede RP1, ktorú celoročne ovládli Oskar Šaláta s Norbertom Juhászom.

Súťažné posádky majú na 49. Garrett Rally Košice absolvovať 82 kilometrov na šiestich rýchlostných skúškach (SRP – 34 km na troch rýchlostných skúškach). Štartovať budú v nedeľu 22.10. od 8:40 hod. ráno zo servisného parkoviska na ulici Medzi mostami a na cieľovú rampu začnú prichádzať od 15:50 hod.

Všetky dokumenty k súťaži sú zverejnené na webstránke kosice.rallye.sk a v aplikácii Sportity s použitím hesla RallyKosice2023.

Tlačové stredisko 49. Garrett Rally Košice