ARC Bratislava v Laguna Seca vyhral triedu

0
817
Pretekársky tím ARC Bratislava zvíťazil v triede GTC v pretekoch California 8 hours na legendárnom americkom okruhu Laguna Seca.

Posádka Miro Konôpka, Zdeno Mikuláško (obaja SVK) a Andrzej Lewandowski (POL) na Lamborghini Huracán ST nemala v triede pohárových vozidiel konkurenciu, v celkovom poradí ju klasifikovali na 14. mieste, pričom za slovenským tímom skončili aj továrenské posádky Porsche či Mercedes. Mechanici slovenského tímu sa v pretekoch nenudili, keď museli opravovať aj zavesenie kolesa či odstraňovať problém s tankovacou vežou. Miro Konôpka bral preteky na legendárnom okruhu s prezývkou Vývrtka, podľa slávnej kombinácie zákrut s dramatický výškovým prevýšením, ako prípravu na 24h Le Mans.

„V Kalifornii sa zišla menšia konkurencia, ako sme dúfali,“ zhodnotil víťaztsvo v triede GTC, „no dobre sme si zajazdili. Chcel som si vyskúšať zo zdravotného hľadiska dlhé vytrvalostné preteky, keďže som na jeseň absolvoval operáciu ramena a takéto dlhé stinty do dvoch hodín som nemal kde jazdiť. Všetko napokon fungovalo dobre, Mikuláško aj Lewandowski podali zodpovedný výkon a v cieli sme prišli na solídnom 14. mieste.“

ARC Bratislava sa v júni predstaví na slávnych pretekoch 24h Le Mans. Miesto v najslávnejších pretekoch sveta si slovenský tím vybojoval po triumfe v Ázijskej Le Mans Sérii.