Autokros Dargov – Dubiny sa tento rok koná v auguste!

0
705
Autokros Dargov – Dubiny, tento rok v rámci FIA Majstrovstiev Zóny Strednej Európy, Medzinárodných majstrovstiev Slovenska, Majstrovstiev Maďarska, Majstrovstiev Rakúska, Hobby medzinárodného preteku a Historic cup, privíta znova po roku špičku Zóny Strednej Európy.

Momentálne máme na listine prihlásených európske mená ako napr jazdec TA – Pavel Vávra z Českej republiky, tak isto aj Ján Bartoš na SuperBuggy, zo Srbska Petar Cikota a z Talianska Giovanni Trincossi na SuperBuggy z dielne Jaroslava Hoška.

Nechýba ani náš domáci pretekár a viac násobný majster Zóny Strednej Európy Košičan Igor Vlasatý na Buggy1600, ktorý bude mať veľkú konkurenciu, keďže medzi prihlásenými v triede Buggy1600 je Jakub Novotný z Českej republiky, ktorý brázdi európske trate už zopár rokov. V kategórií JuniorBuggy máme jedno zastúpenie a to Lea Horniaková, ktorá u nás pred rokom vyhrala a verím, že aj tento rok to bude priečka najvyššia.

V sobotu bude pre divákov pripravená aj autogramiáda pretekárov od 10:15 hod., na ktorej sa bude možnosť odfotiť s pretekármi. Pevne verím, že diváci budú môcť vidieť krásny pretek, tento rok okorenený pretekármi bojujúcimi každý rok o body do Majstrovstiev Európy.

Slavomír Kramer – sekretár preteku

Priebežný zoznam prihlásených