Eger Rallye 2018

0
3039

Najbližší víkend 23.-25. marca sa koná prvá súťaž Majstrovstiev Maďarska v rally, celým názvom Credobus – Aquaprofit Eger Rallye 2018. Keďže bola už viackrát súčasťou slovenského rally šampionátu a jej rýchlostné skúšky sa nachádzajú blízko slovenských hraníc, prinášame zopár zaujímavých faktov pre divákov.

Asi tým najzaujímavejším je zoznam prihlásených, ktorý obsahuje vyše 160 súťažných posádok a to prevažne domácich. V zozname chýba Norbert Herczig štartujúci na európskej rally na Azorských ostrovoch. Za najväčších adeptov na víťazstvo sa teda určite považujú András Hadik a Ferenc Vincze so svojimi spolujazdcami, ktorí v minulej sezóne obsadili druhé, resp. tretie miesto v celoročnom hodnotení.

Celkovo sa v zozname nachádza 15 vozidiel špecifikácie R5. Je to o tri menej ako na Valašskej rally v susednom Česku, ktorá sa koná v rovnaký víkend. Tento fakt je však všeobecne veľmi zajímavý, pretože to hovorí o tom, že v našom blízkom okolí sa nachádza vyše 30 vozidiel tejto špecifikácie. A to ešte nehovoríme o ďalších poľských, rakúskych či slovenských vozidlách. Ostáva už len otázkou, ktoré z nich uvidíme na blížiacej sa prešovskej rally.

Program Eger rally tvorí 20 rýchlostných skúšok na meranej trati dlhej 160,73 kilometrov. Prvá rýchlostná skúška prvej etapy odštartuje v sobotu ráno po desiatej hodine. Tá posledná dvanásta sa v tento deň uskutoční za tmy po dvadsiatej hodine. Nedeľný program naplní ďalších osem RS. Prvá z nich po ôsmej hodine a posledná po sedemnástej hodine.

Program

Mapy trate

Zoznam prihlásených

Výsledky online

 

Zdenka Frývaldská