Enipro X. Rally Lubeník odštartovala!

0
723
10. ročník súťaže Rally Lubeník má za sebou preberania a slávnostný štart. V tejto chvíli sa už posádky premiestňujú na prvú rýchlostnú skúšku Peklo.

Administratívnym a technickým preberaním prešlo všetkých 38 posádok Majstrovstiev Slovenska aj všetkých 13 posádok Slovenského rally pohára. Zo súťaže sa ospravedlnila iba jedna dvojica Regionálneho rally pohára Vaculčiak – Mudrák.

Na slávnostnom štarte nám vybrané posádky čosi povedali o svojich pocitoch i k súťažnej trati.

foto: Rally-Sports
foto: Rally-Sports

Konečný – Lejko
Na Babe všetko fungovalo a včera sme mali ešte test, kde sme preladili motor na rally špecifikáciu. Chvíľu si človek musí zvykať na to, že oproti kopcom tam chýba neskutočne veľa koní. Ísť to peklo trikrát bude veľmi ťažké, ale veľmi sa teším, som nabudený.

Smékal – Němcová
Profilovo je to pekné, čiastočne sa mi to páči, ale je to aj dosť rozbité, čo je škoda. No v tých pomalých pasážach to až tak nevadí. Bojím sa, aby sme v tej rýchlejšej časti niečo netrafili.

Béreš ml. – Šintál
Na pekle som neštartoval už dávno a ten povrch sa tu dosť zmenil. Ale podmienky máme všetci rovnaké. Veľmi sa teším na túto súťaž. Rally Lubeník bola pre mňa vždy top súťaž, lebo to peklo je fakt peklo a vždy sa na ňom rozhodovalo. Dnes tam pôjdeme trikrát v noci, takže to bude veľmi ťažké, ale dáme do toho všetko.

Drotár – Ferencz
Aj keď takmer každý týždeň sedím v aute, tak kopcová špecifikácia vozidla nemá nič spoločné s tou rally špecifikáciou. Ale každé sedenie v pretekárskom aute dáva každému jazdcovi niečo a verím že niečo dáva aj mne. Snáď sa mi podarí to tu zúročiť.

Ondrej – Slovák
Auto sme poriadne pripravili, všetko funguje ako má, a tak dúfam, že sa uvidíme zajtra v cieli.

Kysucký – Kušnier
Doteraz sme bojovali s technickými problémami, takže som nebol spokojný. Dúfam, že v Lubeníku nám to pôjde lepšie.

Gavlák – Horniaček
Sme pripravení, absolvovali sme test. Bude to náročné, najmä dnešný deň, ktorý bude zrejme aj rozhodujúci. Ak chceme dosiahnuť solídny výsledok, tak musíme ísť naplno. Nástrah na pekle bude veľa, takže nám treba aj trochu šťastia.

Trněný – Doerr
To prostredie tu milujeme, najmä tú energiu, ktorú do toho dávajú organizátori. Aj keď polohou to tu nie je ideálne na zháňanie sponzorov, tak trate sú tu prekrásne.

Kukučka – Vejačka
Dúfam, že auto bude fungovať a vyhnú sa nám technické problémy, ktoré nás prenasledujú. Pred nočným Peklom máme veľký rešpekt a budeme si dávať pozor najmä na defekty.

Melichárek – Melichárek
V tíme sa rozhodli, že by bolo dobré urobiť zmenu a vyskúšať si znovu Fabiu. Je to dobré auto, bol som spokojný keď som ho skúšal, takže dúfam, že sa nám bude dariť.

Grzyb – Browinski
Rally Lubeník bola pre nás väčšinou dobrou rally. Bude to veľký súboj, pretože začíname na ktorom sa asi bude rozhodovať. Je to tam dosť rozbité a veľa kameňov a šotoliny a ešte k tomu v noci. Veľmi sa z toho neteším, ale všetci to máme rovnaké. Sme dobre pripravení, určite budeme bojovať.

Koči – Mozner ml.
Teším sa, mám z toho dobrý pocit. Tento pretek je veľmi špecifický, hlavne čo sa týka trate. Určite bude veľmi náročný, ale myslím si, že sme dobre pripravení.

Zdenka Frývaldská
Tlačový tajomník Enipro X. Rally Lubeník