Fakty o 4. Rally SLOVAKIA RING 2023

0
40
Necelé dva týždne ostávajú do štartu úvodného kola slovenského rally šampionátu a preto je tu čas na základné údaje o podujatí.

4. Rally SLOVAKIA RING 2023 odštartuje v dňoch 24. – 25.3.2023 ako úvodné kolo slovenského rally šampionátu. V rámci podujatia budú jednotlivé posádky bojovať o body v rámci Medzinárodných majstrovstiev Slovenska v rally 2023, Majstrovstiev Slovenska v rally 2023, Majstrovstiev Slovenska rally historických vozidiel 2023, ale aj v rámci Slovenského Rally Poháru 2023. Okrem spomínaných súťaží sa môžu súťažné posádky zapojiť do súbojov na SLOVAKIA RINGU aj v rámci Rally Legend, či Regionálneho Rally Poháru.

Zaujímavé je v aktuálnej sezóne bodovanie podľa platných predpisov SAMŠ. Každý súťažný deň je totiž ohodnotený istým koeficientom, ktorým sa vynásobia získané body do celoročnej klasifikácie. 4. Rally SLOVAKIA RING 2023 pritom kilometrovo spadá do koeficientu 4. To znamená, že získané body budú vynásobené štyrmi. V praxi sa tak môže stať, že ak niekto vynechá úvodné rally podujatie sezóny, veľmi ťažko sa mu bude na ďalších podujatiach doháňať body na súperov, ktorí odštartujú na každom podujatí.

Čo sa týka súťažných kilometrov, 4. Rally SLOVAKIA RING 2023, bude mať v rámci MMSR, MSR a MSR HA celkovo 71,80 kilometra, pričom šestica rýchlostných skúšok bude dovedna merať 66,70 kilometra. V prípade SRP to bude 35,25 kilometra celkovo a 33,40 kilometra meraných.

Aj zo spomínaných kilometrov vyplýva, že 4. Rally SLOVAKIA RING 2023 z pohľadu súťažných posádok nebude mimoriadne nákladná súťaž, keďže prejazdových kilometrov na nej je ozaj minimum.

Dovoľujeme si opäť pripomenúť, že do uzávierky prihlasovania síce ostáva ešte šesť dní, no na lacnejšie prihlasovanie ostávajú už iba tri dni. Zvláštne ustanovenia vydané k podujatiu nájdu súťažiaci na web stránke https://slovakiaring.sk/sk/msr-rally-slovakia-ring-2023 a samotnú prihlášku zase na stránke SAMŠ: http://www.sams-asn.sk/prihlaska3.php.

Viac informácii o podujatí ako aj predaj vstupeniek nájdete na stránke: https://slovakiaring.sk/sk/msr-rally-slovakia-ring-2023

Miro Majláth
Predseda OV
4. Rally SLOVAKIA RING 2023