Igor Drotár vicemajstrom Slovenska pretekov do vrchu

0
747
Vytrvalý dážď a náročné podmienky poznačili uplynulý víkend Majstrovstvá Slovenska preteky automobilov do vrchu (MSR PAV) na Pezinskej Babe. Igor Drotár si tam potvrdi svoje pevné strieborné miesto v našom národnom kopcovom šampionáte.

Dážď, ani jemne vysychajúca trať nezmenili nič na poradí 1. Věroslav Cvrček, 2. Igor Drotár… A prešovský matador tak pokorne priznal porážku, keďže sa už bodovo na L Racing a Cvrčeka nemôže dotiahnuť ani na posledných pretekoch na Ostrej Lúke (28.-29.9.).

Preteky „Cena Slovenska“ na Pezinskej Babe sa vrátili uplynulý víkend, napriek pôvodnému vypadnutiu z organizačných dôvodov. 5100-metrový kopec s rýchlymi, aj pomalými úsekmi, patrí k tomu zaujímavejšiemu v tomto šampionáte. Dve druhé miesta napokon potvrdili Igorovu pozíciu 2. muža v absolútnom poradí MSR PAV – teda miesto vicemajstra Slovenska za rok 2019.

Igor Drotár: „Som rád, že Baba žije ďalej a usporiadateľ spravil v priebehu dvoch mesiacov skvelé preteky, vrátane úprav trate. Počasie bolo také, že sme vždy išli na mokrých pneumatikách – či už na daždi, alebo na vysychajúcej trati. To nám však nevadilo a potešilo ma, že sa na nás prišlo pozrieť veľa divákov. Ukázalo sa, že má Baba miesto v slovenskom kalendári a držím palce, nech to tak ide ďalej. Zišla sa samozrejme dobrá partia na dobrých autách. Ten súboj bol – tak ako vždy, s jediným konkurentom Cvrčekom. Sú jednoznačne rýchlejší, s podstatne lepším autom. Myslel som si, že sa v daždi rozdiely trochu zmažú, no realita ukázala, že sú lepší za všetkých podmienok. O všetkom je už tento rok rozhodnuté, no samozrejme nevynecháme posledné preteky na Ostrej Lúke. Blahoželám tímu L Racing a Věroslavovi k zisku titulu. My zatiaľ musíme pouvažovať, čo v zime spravíme, aby sme boli znovu konkurencieschopní. Určite sa nevzdáme a verím, že sa o rok stretneme vo vyrovnanejších podmienkach.“

Po týždňovej prestávke sa Igor vráti do kokpitu pretekárskeho stroja na novej Rally Veľký Krtíš (20.-21.9.). Bude to pre všetkých nová výzva na neznámych, alebo zabudnutých tratiach historickej rely v tejto oblasti. „Teraz sa musím opäť prenastaviť na súťažný režim aj auto. Verím, že nás čaká pekná súťaž v peknom kraji,“ dodáva Igor na záver.

Copyright © Drotár Autošport
Foto: © Jozef Pisch