Kalle Rovanperä a RUFA SPORT absolútnymi víťazmi Szilveszter Rallye 2019

0
851
Majster sveta vo FIA WRC Pro 2, Kalle Rovanperä spoločne so spolujazdkyňou Noorou Korhonen a slovenským RUFA SPORT Teamom dokonale ovládli posledné rally podujatie v sezóne 2019, Szilveszter Rally 2019konajúce sa na maďarskom Hungaroringu.

Kombinácia RUFA SPORT, Kalle Rovanperä, Noora Korhonen a Škoda Fabia R5 EVO sa na podujatí Szilveszter Rallye 2019 ukázala ako neprekonateľná. Spomedzi šesť rýchlostných skúšok totiž Kalle a Noora vyhrali päť, pričom v poslednom teste dokonale pobavili nádhernou jazdou aj rally fanúšikov. Tých sa rovnako ako v minulosti zhromaždilo na okruhu Hungaroring nesmierne množstvo, čím dokázali, že v Maďarsku patrí rally šport medzi všeobecne najobľúbenejšie športy.

„Bol to nádherný záver sezóny za čo ďakujem slovenskému RUFA SPORT Teamu. Napriek faktu, že súťaž patrila do kategórie show, nebola ľahká. My sme ju však zvládli bez problémov, pričom v cieli nás od najbližšej posádky delilo viac ako tridsať sekúnd. V poslednom teste sme sa snažili zabaviť aj divákov, čo sa nám dúfam podarilo. Som spokojný a dúfam, že sa ešte niekedy v tejto zostave nejakej súťaže zúčastníme,“ povedal po podujatí Kalle Rovanperä, aktuálny svetový šampión vo FIA WRC Pro 2.

Spokojnosťou z víťazstva žiaril aj manažér RUFA SPORT Teamu, Ľubomír Kleman: „Krajší záver sezóny som si ani nevedel predstaviť. Som rád, že sme v našom tíme mohli privítať Majstra sveta vo FIA WRC Pro 2, Kalleho Rovanperu. Ten spoločne so spolujazdkyňou Noorou Korhonen dokonale ovládli Szilveszter Rallye 209, pričom Kalle všetkým dokázal, že je majstrom svojho remesla a jednoznačne vyhral. Dúfam, že sme potešili aj našich fanúšikov a obchodných partnerov, ktorým ďakujeme za podporu a dôveru v sezóne 2019. Stretneme sa opäť na začiatku sezóny 2020.“

Miro Majláth