L Racing po náročnej Lavanttal-Rallye odštartuje aj v Česku

0
711
Automobilový tím L Racing začal túto sezónu pekne zostra: po súťažiach na Morave a v Maďarsku štartovali uplynulý víkend na rakúskej Lavanttal-Rallye s Vlastimilom Majerčákom. Už tento víkend pokračuje ich slovenská reprezentácia na českom relyšprinte v Slušoviciach, a to s posádkou Michaela Debnárová-Lucia Laurincová.

osádka Vlastimil Majerčák-Pavol Kušnier na Forde Fieste R5 EVO reprezentuje tím L Racing a Slovensko na podujatiach Stredoeurópskej trofeje FIA (FIA CEZ) v rely. Po Eger Rallye tak nasledoval Lavanttal-Rallye v rakúskych horách medzi Grazom a Klagenfurtom. Bola to ich premiéra na tomto podujatí. V náročných podmienkach s dažďom či hmlou si napokon odniesli povzbudzujúce 10. miesto v abs. hodnotení a 9. v klasifikácii FIA CEZ.

Foto: © Foto Modlic

Vlastimil Majerčák: „Tak, ako každá súťaž po prvýkrát, aj táto bola náročná na učenie sa, kým sa človek adaptuje na nové asfalty a rozličné tempá. Štartovali sme do lejaku a blata, s nízkymi teplotami vysoko v horách, neskôr nás brzdila aj hustá hmla. Lavanttal je špecifický zmenou tempa, chvíľu ideš pomaly kvôli nebezpečným miestam a zrazu ideš na plný plyn. Z tých 177 meraných kilometrov bola asi 20 km šotolina – postupne sme si zvykali, ako na nej auto reaguje a zrýchľovali sme sa. Hneď na prvej skúške sme rýchlo dobehli auto štartujúce pred nami a stratili sme za ním asi 1,5 min. Domáci samozrejme poznajú miestne trate dokonale a ťažko sme sa mohli „nahánať“ aj s Rokom Turkom zo Slovinska, ktorý tu štartoval už päťkrát predtým. Najbližšie pôjdeme Rally Opatija v Chorvátsku, rovnako pod FIA CEZ.“ Rally Opatija sa jazdí počas rovnakého víkendu ako Rallye Tatry – 3. až 5. mája.

Po prvýkrát v dlhej histórii tímu L Racing odštartuje ich posádka aj v českom relyšprintovom šampionáte. Ten sa začne už tento víkend v Slušoviciach na Rallysprint Kopná a prihlásených je až 122 posádok! Medzi nimi nájdeme tiež Michaelu Debnárovú s Luciou Laurincovou na Renaulte Clio R3.

Najstaršia česká relyšprintová súťaž oslávi svoj 25. ročník a trate smerujú do okolia Hostýnskych a Vizovických vrchov, čo je obľúbená oblasť pre rôzne súťaže. Čaká ich 8 rýchlostných skúšok na štyroch tratiach, čo tvorí 198,4 km, z toho 69,2 km RS.

Ján Lipták, manažér tímu L Racing: „Ako jediný motoristický tím na Slovensku štartujeme tento rok v čo najrozmanitejších seriáloch: MSR v rely, MSR v pretekoch do vrchu, MČR v relyšprinte aj FIA CEZ v rely. Vlasto s Paľom majú za sebou už druhé podujatie spomínanej Zóny strednej Európy, na rade sú Michaela s Luciou, ktoré presedlali z MSR do českého relyšprintu. Budeme im veľmi držať palce.“

Copyright © 2018 L Racing