Mestský okruh v Poprade bude opäť vrcholom Rallye Tatry

0
125
Hlavným diváckym trhákom 50. PETROLTRANS SLOVAKIA RALLYE TATRY 2023 bude v piatok 26. mája mestský okruh v Poprade. Uskutoční sa po ročnej pauze a usporiadatelia z AOS klubu Poprad pripravili vo večernom čase pre fanúšikov automobilového športu viac ako päťhodinový program, ktorý sa začne o 18.30 hodine a vyvrcholí okolo piatkovej polnoci.

Mestský okruh sa odštartuje pred svetelnou križovatkou na ceste I/18 pri supermarkete OBI v smere na Žilinu. Trať okruhovej rýchlostnej skúšky vedie cestami mimoúrovňovej križovatky a priľahlých ulíc. Na posádky čaká okruhová skúška a súťažné vozidlá absolvujú celkom tri prejazdy okruhom. Odporúčané divácke miesta sú na parkoviskách pri obchodných centrách NAY, ASKO, TESCO a OBI. Príjazdová cesta k diváckym miestam vedie po miestnych komunikáciách, cez mestskú časť Poprad-Veľká a okolo letiska, smerom k benzínovým čerpadlám Slovnaft a odtiaľ k jednotlivým parkoviskám pri obchodných centrách.

Všetko sa odštartuje úderom 18.30 hodiny, kedy sa na popradských okruhoch objavia najväčší favoriti. Fanúšikovia motorizmu sa môžu tešiť na športové autá pod názvom VIP RACE Slovakia Rallye Tatry a diváci ich uvidia počas prestávky medzi jednotlivými okruhovými skúškami okolo 20.00 hod. Potom sa objavia na trati posádky súťažiace o body Slovenského Rally Pohára a vzápätí Regionálny Rally Pohár/Motosport Rally Cup.

Zatiaľ čo prvý prejazd okruhom pre hlavné štartové pole Majstrovstiev Slovenska bude prebiehať od najnižších štartových čísel po najvyššie, druhý prejazd (RS2 so štartom o 22:30 hod.) sa pôjde od najvyššieho štartovného čísla po najnižšie. V praxi to znamená, že najväčší favoriti ako Vlastimil Majerčák (Ford Fiesta Rally2), Jaroslav Melichárek (Ford Fiesta RS WRC), Tomáš Kukučka (Mitsubishi Lancer Evo VI) alebo Vladimír Hanuš (Škoda Fabia Rally2 Evo) odštartujú až na úplný záver.

Časový program na mestskom okruhu v Poprade:

18:30 h. – RS 1 štartové pole CEZ, MSR, MMSR, CEZ H, MSR H, RL cca 20:00 h. – VIP RACE Slovakia Rallye Tatry – športová autá 20:43 h. – RS 1 Slovenský Rally Pohár (SRP) 21:13 h. – RS 1 Regionálny Rally Pohár (RRP)/ Motorsport Rally Cup (MRC) 22:00 h. – RS 2 Slovenský Rally Pohár (SRP) 22:30 h. – RS 2 štartové pole CEZ, MSR, MMSR, CEZ H, MSR H, RL

Pozor! Okruh sa uzatvára pre cestnú premávku od 16:30 hodiny. Vstup na okruhovú RS je spoplatnený čiastkou 5 € podobne ako ostatné rýchlostné skúšky. Popradskí organizátori pripravili vstupenky v podobe pásky na ruku.

Ďalší spravodajský servis v rámci 50. PETROLTRANS Slovakia Rallye Tatry 2023 prinesieme v nasledujúcich tlačových správach. Uverejnené budú postupne na oficiálnej webovej stránke www.rallyetatry.sk, na facebookovom a instagramovom profile.

V Poprade 26. mája 2023
Roman ORDELT tlačový tajomník
50. PETROLTRANS Slovakia Rallye Tatry