Na domácej pôde vo Vislanke si tretí ESX CUP vychutnal Samuel Struk

0
1283
Vislanka 15.7. 2018: Po viac ako dvoch mesiacoch sa odohralo ďalšie kolo Regionálneho pohára Východ – ESX CUP 2018 vo Vislanke.

Domáca trať minuloročného majstra Slovenka v kategórii MX Junior 125, Samuela Struka, bola výborne pripravená. Aj keď deň pred ESX CUP-om na nej pretekali juniori a deti v rámci Majstrovstiev Slovenska, bola vo výbornej kondícii, neprášilo sa, nešmýkalo sa a jazdci si ju pochvaľovali. Svoje jazdecké schopnosti na nej zúročili : Struk, Antalič, Zimek, Katriňák, Bullová, Imrich, Pipich, Unzeitig, Moćko a Malý.

Holeshot kings:
1.jazda 2.jazda
MX1 Hobby + MX2 Hobby Milan Tekeľ (SVK) Ľubomyr Rilchinsky (UA)
Spoločné rozjazdy MX4, MX4+,Twinshock Peter Pipich (SVK) Ľubomír Imrich (SVK)
Spoločné rozjazdy MX85, Lady Denis Spodniak (SVK) Jaro Katriňák (SVK)

MX 65 Tomáš Kytka (SVK) Tomáš Kytka (SVK)
Spoločné rozjazdy MX2, MX OPEN Jaroslav Antalič (SVK) Norbert Klausz (SVK)

MX1 Hobby + MX2 Hobby
Obidve hobícke kategórie štartovali vo Vislanke spoločne a tak sa hobíci všetkých kubatúr mohli predviesť naplno. V kategórii kubatúrne silnejších strojov, MX1 Hobby, prekvapil Daniel Moćko z Poľska, ktorému sa v oboch finálových jazdách podarilo zvíťaziť. V menších MX2kách Hobby si dvojnásobné víťazstvo vychutnal zasa Peter Malý (RMZ Beharovce).

MX4, MX4+, Twinshock
Pekné súboje o absolútne poradie v štarte veteránskych kategórii predviedli Pipich, Vörös a Imrich. Zvraty na poslednú chvíľu si diváci vychutnali najmä u veteránov MX4, kedy v prvej jazde po celý čas jazdil Imrich pred Vörösom, no v poslednom kole ho Vörös predbehol. V druhej jazde sa situácia opakovala, ale v obrátenom garde. Keďže druhá jazda má väčšiu váhu, na stupni víťazov stál najvyššie Ľubomír Imrich (Bang MX Team).

Kategóriu superveteránov MX4+ suverénne ovládol Peter Pipich (Motoklub Medzibrod), ktorý v prvej jazde po holeshote nepustil pred seba už nikoho, ani mladších veteránov. Historickým motocyklom, teda kategórii Twinshock, kraľoval Peter Unzeitig.

MX65
Aj keď najlepším štartérom kategórie najmladších pretekárov bol Tomáš Kytka, celkovo skončil až na 4. mieste. Hneď po štarte si totiž v oboch rozjazdách svoje miesto v čele vybojoval Přemysl Zimek, za ním druhý bol Maksymilián Matyasik a tretí Máté Kolmont.

MX85, Lady
Dám prišlo do Vislanky neúrekom, až jedenásť, nie všetky došli až do cieľa. Favoritku, Annu Piarovú v prvej jazde zradila technika a Miriam Trojčáková zasa nedokončila druhú rozjazdu. Maďarsko – slovenské súboje viedli Nina Bullová (Motocross club Skýcov) s Lili Gál z Maďarska. Vďaka lepšej druhej jazde Bullovej, zostalo zlato na Slovensku.

Podobne medzinárodný bol aj súboj o prvenstvo v kategórii MX85. V prvej jazde ušiel Maďar Roland Liszka favorizovanému Jaroslavovi Katriňákovi (MX Slávia Martin), ten si však v druhej jazde napravil chuť holeshotom, a aj keď Liszka nebezpečne znižoval náskok, Katriňák to vydržal, a tak sa mohol tešiť z celkového víťazstva.

MX OPEN, MX2
Tak, ako sme na to na ESX CUP-e už zvyknutí, kategóriu MX OPEN si podmanil Jaroslav Antalič (Rebuy Stars MX team). V obidvoch jazdách si nahnal plný počet bodov, avšak finančnú prémiu za holeshot si zaslúžil iba raz. V druhej jazde bol prvý v prvej zákrute jazdec z kategórie MX2, Norbert Klausz, ten však šancu nepremenil na víťazstvo, pretože v oboch jazdách nestačil na domáceho Samuela Struka.

Ďalšie podujatie bude 28.7.2018 v Hniezdnom – Pozor, bude to v sobotu!!!
Štvrté kolo seriálu ESX CUP – Regionálny pohár Východ, bude hneď nastávajúci víkend v rámci Nestville Chopper festu v Hniezdnom. Netradične v sobotu vás všetkých pozývame užiť si neopakovateľnú atmosféru tohto podujatia.

Autor článku: Mgr. Radka Kovaľ Mazáková
Autor foto: Dávid Adamkovič a Marián Štefančin