Na Myslavskom kopci zvíťazil Jozef Béreš st.

0
1091
Už siedmy ročník Qalt Cup Myslava – Baška pripravili organizátori z PD autosport v tomto roku v tradičnom termíne 29. augusta. Súťaž v kopcovom štýle bola po druhýkrát zaradená aj do Regionálneho rally pohára.

Preteky na trati medzi Myslavou a Baškou v Košiciach písali v tomto roku už svoju siedmu kapitolu. Na štart sa postavila približne štyridsiatka jazdcov a posádok, z ktorých do cieľa nedošiel len jeden. Jedna tréningová a tri súťažné jazdy určili, že víťazstvo zostalo po roku opäť v rodine Bérešovcov, tentokrát u Jozefa Béreša st., ktorý odštartoval na Forde Sierra Cosworth. Po celý deň prialo pretekárom teplé počasie, ktoré sa postaralo aj o výbornú divácku kulisu a prekvapivo aj bezproblémový a rýchly priebeh.

Jazdci boli v rámci voľného pohára zaradení do siedmich skupín podľa náhonu a objemu motora. V prvých štyroch triedach sa zišlo zhodne, po päť jazdcov. Najobsadenejšou triedou bola trieda PD6 zadných náhonov, ktorú tvorili vozidlá BMW, Lada a jedna Škoda 1000 MB. Tu si však víťazstvo bezkonkurenčne vybojoval Jozef Béreš ml. na svojej Lade VFTS. Vo zvyšných triedach sa tešili Peter Dubóczi, Alexander Baffy, Vladimír Hudy, Marek Pazderák, Norbert Šup a Jozef Béreš st.

Do Regionálneho rally pohára bolo zaradených sedem posádok. Najúspešnejší boli František Blaščík s Matúšom Lukáčom na BMW M3. Absolútne prvenstvo si v celoročnom hodnotení vybojovali Roland Pecúch s Viktóriou Dudášovou, ktorí vyhrali štyri zo šiestich rally.

Qalt Cup 2017 – absolútne poradie
1. Jozef Béreš st., Ford Sierra Cosworth
2. Marek Pazderák, Mitsubishi Lancer Evo VI
3. František András, Mazda RX7
4. Miroslav Šutlák, Škoda Fabia S2000
5. Alexander Baffy, Peugeot 206

Zdenka Frývaldská

Tento článok ste si mohli prečítať v čísle 04/2017 Rally-Sports magazine.