Po prvej sekcii Eger Rallye 2016 vedú Grzyb s Hundlom

0
481

Do prvej etapy 11.Eger Rallye odštartovalo dnes ráno 128 súťažných posádok zo 134 prihlásených. Počas dnešnej etapy majú absolvovať 10 rýchlostných skúšok.

Po včerajšej obhliadke trate sa dnes posádky Majstrovstiev Slovenska v rally, Majstrovstiev Maďarska v rally, maďarskej rally challenge, maďarských historických majstrovstiev a FIA Zóny strednej Európy v rally vydali na trate prvej etapy Eger Rallye. Prvé štyri rýchlostné skúšky priniesli mená troch rôznych víťazov. Maďarskú súťaž najlepšie odštartovali domáci miláčikovia Norbert Herczig s Igorom Bacigálom na Škode Fabia R5, avšak s náskokom len dvoch desatín sekundy pred druhými Melichárkovcami. V druhej RS sa po zotavení vrátili do tempa Grzegorz Grzyb s Robertom Hundlom na Forde Fiesta R5 a v tretej skúške boli najrýchlejší Pavel Valoušek s Veronikou Havelkovou na Škode Fabia R5. Štvrtú RS vyhrali opäť Herczig s Bacigálom. Do vedenia sa teda dostali posádky na vozidlách špecifikácie R5, ktoré si po prvej sekcii držia prvé tri priečky absolútneho poradia.

Hneď v prvej skúške zo súťaže odstúpili bratia Lukáš Lapdavský a Július Lapdavský, ktorých zradil diferenciál. V RS2 sa s prvou etapou rozlúčili aj Poliaci Wieslaw Ingram s Krzysztofom Janikom a to kvôli havárii, no zajtra by mali v reštartovať.

Aktuálne prebieha administratívne a technické preberanie posádok maďarskej Rallye2. Dvojice Slovenského rally pohára majú tieto povinné „starosti“ už za sebou a môžu sa vydať na obhliadku tratí.

Celkové poradie po RS4:
1. Grzegorz Grzyb . Robert Hundla, Ford Fiesta R5
2. Norbert Heczig – Igor Bacigál, Škoda Fabia R5
3. Pavel Valoušek – Veronika Havelková, Škoda Fabia R5
4. Jaroslav Melichárek – Erik Melichárek, Ford Fiesta RS WRC
5. András Hadík – Krisztián Kertész, Ford Fiesta R5

Poradie MSR po RS4:
1. Grzegorz Grzyb . Robert Hundla, Ford Fiesta R5
2. Pavel Valoušek – Veronika Havelková, Škoda Fabia R5
3. Jaroslav Melichárek – Erik Melichárek, Ford Fiesta RS WRC
4. András Hadík – Krisztián Kertész, Ford Fiesta R5
5. Tomáš Ondrej – Adam Gomori, Škoda Fabia WRC