Pohľad do zoznamu prihlásených na 49. Garrett Rally Košice

0
331
Po uzávierke prihlášok obsahuje zoznam prihlásených na 49. Garrett Rally Košice spolu 66 súťažných posádok. Svojich zástupcov na súťaži budú mať krajiny Slovensko, Česko, Maďarsko, Nemecko, Estónsko i Argentína.

V utorok 13. októbra bolo ukončené prihlasovanie na súťaž 49. Garrett Rally Košice, ktorá uzatvára slovenský šampionát v rally. Na jej štart by sa v dňoch 21.-22.10.2023 malo postaviť 66 posádok, z ktorých sa 29 prihlásilo do Medzinárodných Majstrovstiev Slovenska v rally, 4 do Majstrovstiev Slovenska v rally historických vozidiel, po dve posádky do Rally Legend a Slovenskej trofeje v pravidelnosti historických vozidiel, 21 posádok do Slovenského rally pohára, 5 do Regionálneho rally pohára a 3 posádky, ktoré sa súťaže zúčastnia v rámci rally školy.

Čo sa týka národnostného zloženia, tak súťaž v tomto roku nie je zaradená do poľského ani maďarského šampionátu, a preto takmer 90% poľa tvoria domáce posádky. Dve dvojice sú rýdzo české (Pohlídal-Kubala, Vršanský-Masíček), jedna maďarská (Szonyi-), jedna estónska (Hermanson-Vare) a dve zmiešané – slovensko-česká (Matejička-Těšínský) a nemecko-argentínska posádka (Bretschneider-Cano). Z pohľadu pohlavia je v zozname okrem chlapov aj 14 žien – spolujazdkýň. Nenašla sa ani jedna žena za volantom a ani junior.

Najnižšie štartovné číslo 1 dostala posádka Vlastimil Majerčák – Jakub Slovák na Forde Fiesta Rally2, ktorých budú nasledovať Tomáš Kukučka s Petrom Vejačkom na Mitsubishi Lancer Evo VI a Marek Špavelko s Matúšom Lejkom na Forde Fiesta Rally 3. Ďalej v poradí nasledujú už istí dvojnásobní majstri triedy 3 v MSR i MMSR Tibor Kovács s Viliamom Pitoňákom a za nimi dve dvojkolky Peugeot 208 Rally 4 dvojice Koči – Ferencz a Opel Ascona dvojice Béreš – Plichta. Samozrejme, že súboje očakávame aj medzi všetkými ďalšími posádkami, ale žiaľ, nie je možné vymenovať všetky. Kompletný zoznam prihlásených so štartovnými číslami a už aj s harmonogramom technického preberania nájdu všetci súťažiaci na oficiálnej webstránke organizátora – Auto klubu Košice, kosice.rallye.sk a v aplikácii Sportity s použitím hesla RallyKosice2023.

Tlačové stredisko 49. Garrett Rally Košice