Polovka s Turcsányim víťazmi Slovenského rally pohára

0
2614
Súťažná posádka Tomáš Polovka – Daniel Turscányi sa stala víťazom 44. Rally Košice v rámci hodnotenia Slovenského rally pohára. Získala tým aj prvé miesto v konečných výsledkoch seriálu.

44. Rally Košice bola poslednou súťažou slovenského šampionátu v rally v tejto sezóne a rovnako aj Slovenského rally pohára, ktorý je určitou druhou ligou Majstrovstiev Slovenska. Na súťaž sa prihlásilo 11 dvojíc, z ktorých jedna odstúpila už pred technickým preberaním. Posádky mali pred sebou štyri rýchlostné skúšky na dvoch tratiach. Od rána bolo jasné, že do cieľa dôjdu len tie z nich, ktoré budú jazdiť rýchlo, ale zároveň opatrne. Trať bola totiž mokrá, studená a náročnosť zvyšovalo popadané lístie a vyťahaný „bordel“ po posádkach národného šampionátu.

Hneď v úvodnej rýchlostnej skúške došlo k havárii bratov Spišákovcov na Lade, ktorí patrili k adeptom na víťazstvo. Odniesli si to našťastie len plechy, rovnako, ako u manželov Koščovcov na Peugeote 206. Horšie dopadlo vozidlo Citroen C2 posádky Klust – Bartko, ktoré zachvátil požiar. Obaja členovia posádky vyviazli z vozidla v bezpečí bez zranení, ale ich auto žiaľ zhorelo do tla.

Do cieľa celkovo dorazilo 7 súťažiacich, z ktorých najrýchlejšími boli Tomáš Polovka s Danielom Turcsányim na Seate Ibiza. Dvojica potvrdila prvé miesto aj v celoročnom hodnotení SRP i svojej triedy RP3. „Myslím, že náš výsledok je zaslúžený. Na každej súťaži sme sa naťahovali so Spišákovcami, ale dnes nám to uľahčili tým, že odstúpili. Išli sme svoje tempo na dojazd. Súťaž bola zaujímavá, počasie nevyspytateľné. Auto vydržalo, takže sme spokojní“, zhrnul jazdec. Na druhom mieste skončili Jakub Kolek s Máriom Gallovičom na Citroene C2 a na treťom Erik Melioris s Cyrilom Meliorisom na Forde Fiesta. V najnižšej objemovej triede sa tešili Mário Tóth s Jaroslavom Tkáčom na Škode 110L. Úspešným absolvovaním rally školy sa môžu pochváliť Sucháč s Krišandovou aj Manduľák s Palkom.