Pretekárske ťahače FIA ETRC odštartovali novú sezónu

0
630
Majstrovstvá Európy preteky ťahačov na okruhu (FIA ETRC) prídu toto leto na okruh SLOVAKIA RING už po tretíkrát. Štvoro napínavých pretekov doplní počas víkendu 6. a 7. júla aj seriál s originálnymi monopostami F1 – MAXX Formula.

Úvodný pretekársky víkend sezóny FIA ETRC v talianskom Misane odštartoval uplynulý víkend úradujúci šampión Nemec Jochen Hahn z pole position, keď v prvej kvalifikácii porazil Čecha Adama Lacka o takmer 0,5 s.

Tak ako pred rokom, aj teraz sa Hahnovi podarilo vyhrať hneď prvé preteky na svojom Team Hahn Racing IVECO. Do cieľa došiel pred Adamom Lackom na Buggyre a Antoniom Albacetem z Truck Sport Lutz Bernau.

Druhé preteky štartovali v obrátenom poradí kvalifikácie. V nich si najlepšie počínal Rene Reinert, ktorý prvýkrát triumfoval za volantom nového IVECA. Ten sa ujal vedenia už po štarte, keď predbehol Luisa Recuenca na pole position (Truck Sport Lutz Bernau). Preteky vypísané na 12 kôl dopadli chválitebne pre Albaceteho, ktorý skončil druhý pred Nemkou Steffi Halmovou. Adam Lacko skončil tesne pod pódiom, a to po intenzívnom ťažení zo siedmeho miesta.

Norbert Kiss neskôr zvíťazil v upršaných tretích pretekoch pred Adamom Lackom a tretím Jochenom Hahnom.

Posledným víťazom víkendu v Taliansku bol opäť šampión Jochen Hahn. Ten odštartoval zo šiesteho miesta, no rýchlo si poradil s konkurenciou a napokon porazil aj Saschu Lenza (SL Trucksport 30 Team), ktorý na úvod predbehol Joseho Rodriguesa na pole position. Tretí skončil Anthony Janiec (Lion Truck Racing). Adam Lacko skončil opäť tesne pod pódiom na štvrtom mieste.

Ďalšie štvoro pretekov predvedie táto európska elita na Hungaroringu (22. a 23. júna). Neskôr sa ukážu u nás (6.-7. júla). Sezóna potom pokračuje na nemeckom Nurburgringu, v českom Moste, belgickom Zolderi, na francúzskom okruhu Le Mans Bugatti a finále bude opäť v španielskej Jarame.