Prichádza ôsmy ročník Rally Lubeník

0
296

Nový augustový termín si pre 8. ročník svojej súťaže vybrali organizátori Rally Lubeník 2016. Súťažné posádky majú počas dvoch dní absolvovať osem rýchlostných skúšok na troch tratiach.

Po maďarskej Eger rallye, českej Rally Hustopeče a popradskej Rallye Tatry príde 12. – 13. augusta na rad aj štvrté podujatie Majstrovstiev Slovenska v rally – VIII. Rally Lubeník. Súťaž sa aj v tomto roku uskutoční za podpory Banskobystrického samosprávneho kraja. Okrem zmeny termínu hlásia organizátori z Obce Lubeník aj zmenu trate, ku čomu patrí zaradenie dvoch nočných lesných rýchlostných skúšok. Rally Lubeník v tomto roku odštartuje vo štvrtok 11. augusta registráciou na obhliadku trate, voliteľným administratívnym preberaním a samotnou obhliadkou trate. Piatok bude plným dňom. Súťažné posádky počas neho musia zvládnuť preberanie, ohliadky ďalších tratí, môžu sa prihlásiť aj na testovaciu rýchlostnú skúšku, resp. shakedown a večer po prejdení slávnostným štartom pred Prima bowling už štartujú do prvej sekcie s dvomi prejazdmi traťou Sirk – Lubeník. V sobotu bude súťaž pokračovať šiestimi rýchlostnými skúškami RS 3, 5, 7 Chválová a RS 4, 6, 8 Ratková. Všetky rýchlostné skúšky, až na niekoľko nových úsekov, už boli v minulých ročníkoch súčasťou tejto rally, ale neboli ešte poskladané a prinesú teda určite mnoho zaujímavých momentov.

Posádky Slovenského rally pohára absolvujú skrátenú trať s tromi rýchlostnými skúškami. Ich súťažným dňom je sobota, pričom štartovať budú za súťažným poľom slovenského šampionátu. Po tretej rýchlostnej skúške budú po prejazdovej ceste putovať do preskupenia a následne pred cieľovú rampu.

Podmienkou povolenia použitia rýchlostných skúšok bolo umožniť posádkam len dva prejazdy každou RS pri obhliadke trate, preto žiadame posádky, aby si na to dali pozor a dodržali túto podmienku. Súťažné posádky sa môžu prihlasovať na stránke www.prihlaska-sams.sk. Zvláštne ustanovenia sú až do spustenia oficiálneho webu súťaže umiestnené na stránke www.sams-asn.sk.

Zdenka Tamášová
Tlačový tajomník VIII. Rally Lubeník