RUFA SPORT predstavil v Prahe dvojicu šampiónov

0
755
Nepríjemné zimné počasie, ale aj náročné podmienky hlavne na voľbu pneumatík potrápilo účastníkov XXIV. Pražského Rallysprintu 2018. Napriek tomu majster Európy a majster Poľska poriadne zabávali divákov.

AlexeyLukyanuk, aktuálny šampión seriálu FIA EuropeanRallyChampionship sa na podujatí v Prahe predstavil pri svojej premiére so spolujazdcom Miroslavom Houšťom a vozidlom Ford Fiesta R5. „Strelec“, akým Alexey je, sa však nedal konkurenciou vyprovokovať a podujatie, na ktorom išlo hlavne o zábavu, ale aj o to neurobiť zbytočnú chybu končiacu haváriou, takto aj poňal. Výsledkom bolo siedme miesto absolútneho poradia, ale aj dobrý pocit zo zábavy, ktorú Pražský Rallysprint každoročne prináša.

Foto: J.Pisch

„Áno, v Prahe na tomto podujatí som prvýkrát a musím povedať, že je tu dobrá zábava. Ak by som mal zhodnotiť organizáciu, tá je na vysokej úrovni, všade je množstvo divákov, ktorí poriadne povzbudzujú všetkých súťažiacich. Celkovo je organizácia trochu iná ako u nás v Rusku. Spoločne s Mirom Houšťom sme do samotnej súťaže išli s vedomím, že chceme v prvom rade potešiť divákov, neurobiť zbytočnú chybu a dôjsť až do cieľa. Podmienky neboli ľahké, na prvých dvoch testoch bola snehová kaša, my sme volili pneumatiky na sneh, ale asi to bola chyba, keďže tam bolo viac vody ako snehu. Na ostatných testoch bola už viac menej iba voda, tam bola voľba pneumatík dobrá. Moja vďaka za toto dobrodružstvo patrí hlavne slovenskému RUFA SPORT Teamu, ktorý nás do Prahy pozval. Musím povedať, že tento tím pracuje na profesionálnej úrovni a bolo mi cťou ho reprezentovať. Určite, ak by v budúcnosti prišla od RUFA SPORT ponuka na ďalšiu reprezentáciu, neodmietnem,“ zhodnotil AlexeyLukyanuk.

GrzegorzaGrzyba rovnako v Prahe nebolo treba žiadnemu fanúšikovi predstavovať, štvornásobný slovenský a dvojnásobný poľský absolútny majster sa Pražského Rallysprintu sa zúčastnil už niekoľkokrát. V minulom roku mu patrila druhá priečka absolútneho poradia, ale aj víťazstvo v triede 2, čiže medzi vozidlami špecifikácie R5. V tomto roku mu spoločnosť vo vozidle Škoda Fabia R5 robil spolujazdec Michal Poradzisz. Výsledok. Deviata priečka absolútneho poradia.

„Už na prvú dvojicu rýchlostných skúšok sme nie celkom dobre volili pneumatiky, čo sa ukázalo ako kľúčové. V nasledujúcich rýchlostných skúškach sme preto volili jazdu, ktorá síce bola dostatočne rýchla, ale zároveň bezpečná. Nešlo tu o žiadne body, bola to show, kde sme sa snažili zabaviť aj divákov a nemalo žiadny význam v ťažkých podmienkach, ktoré v Prahe panovali niekde zbytočne vyletieť a rozbiť auto. Už o týždeň nás totiž čaká posledné tohto sezónne podujatie v Slušoviciach,“ dodal Grezegorz Grzyb.

Foto: J.Pisch

Ako posledný zhodnotil XXIV. Pražský Rallysprint 2018 manažér slovenského RUFA SPORT Teamu Ľubomír Kleman: „Som spokojný. Náš RUFA SPORT Team opäť dotiahol do Prahy hviezdy, ktorými Alexey a Grzegorz určite sú. Potešili sme divákov, ale aj obchodných partnerov nášho tímu. Podmienky boli v tomto roku naozaj ťažké, nebol problém vyrobiť chybu, ale obe naše posádky ich zvládli a dojazdili až do cieľa, za čo im ďakujem. Samozrejme vďaka patrí všetkým partnerom, ale aj mechanikom MM Rally teamu za prípravu techniky, ktorá fungovala špičkovo. Myslím, že všetci boli spokojní,“

Ako už Grzegorz Grzyb vo svojej reči naznačil, slovenský RUFA SPORT Team čaká budúci víkend posledné tohto sezónne podujatie, ktorým bude Mikuláš RallyIsLife 2018 v Slušoviciach.

Miro Majláth