Sezónu slovenského rally šampionátu by mohla zakončiť súťaž na Slovakia Ringu

0
905
Podľa kalendára slovenského šampionátu v rally by sa práve v týchto dňoch mali nadšenci motoršportu sťahovať na východ Slovenska, kde by ich čakala náročná dvojetapová Rally Košice. Po nej by sa už všetci tešili zo získaných trofejí a majstrovských titulov. Osud však rozhodol inak a do bežného života nám priniesol koronavírus, ktorý ovplyvňuje všetky naše bežné aktivity a kvôli ktorému musela byť táto súťaž zrušená.

Rovnako ako Rally Košice, dopadla aj Rally Tatry, ktorá sa mala konať v septembri. Celkovo sa tak v tejto sezóne uskutočnili len 2 súťaže s tromi súťažnými dňami a to obe mimo územia Slovenska. Na to, aby mohli byť vyhlásení majstri Slovenska aj v disciplíne rally, je potrebné, aby sa podľa Bulletinu 3/2020 zo dňa 19.6.2020, uskutočnilo minimálne 5 samostatne hodnotených súťažných dní.

Jedinou možnosťou ako zachrániť sezónu v tejto náročnej dobe plnej obmedzení, je zorganizovať súťaž na uzatvorenom okruhu Slovakia Ring. A práve toho by sa chcel ujať organizačný výbor, ktorého predsedom je Miro Majláth. V pláne je usporiadať dvojetapovú rally a to v termíne 5.-6. decembra 2020, ktorá by spĺňala všetky podmienky a predpisy pre tradičnú súťaž majstrovstiev Slovenska v rally s kvalitným zabezpečením, potrebnou dĺžkou trate či s časovými kontrolami.

Rally komisia sa rozhodla, že podporí túto ideu a vyžiadala si základné dokumenty k pripravovanej súťaži, aby ju mohla dodatočne zaradiť do kalendára a schváliť jej Zvláštne ustanovenia. Keďže nevieme ako sa bude situácia na Slovensku ďalej vyvíjať, nevieme zaručiť, že súťaž sa bude konať. Ale pevne veríme, že sa to podarí a zakončíme sezónu v rámci dostupných možností.

Rally komisia SAMŠ