SK DER Rally Team smeruje do Levoče v plnej zbroji

0
982
Pretekov, ktoré okrem mrazivého počasia ponúkajú aj ozajstné zimné podmienky, sa na Slovensku neorganizuje veľa. Jedným z týchto podujatí je Zimná Levoča, ktorá je zaradená do seriálu MRC. A práve tieto snehom pokryté trate sa rozhodol SK DER Rally Team využiť v rámci prípravy na sezónu 2019.

Na prvý februárový deň organizátori pripravili takzvaný Shakedown s celkovou dĺžkou 3,5 kilometra, ktorý môžu súťažne posádky absolvovať štyri krát. V sobotu, 2. februára, preverí pripravenosť jazdcov a techniky 40 „ostrých“ kilometrov, rozdelených do 8 rýchlostných skúšok. A z týchto dôvodov nasmerovali DER-áci do obce Torysky hneď dve vozidlá s prívlastkom R5.

SK DER Rally Team

Svetlo sveta už uzrela informácia, že Jožko „Ďodi“ Béreš s Lukášom Šintalom vymenia v tejto sezóne majstrovské Evo IX za R5-ku. Do dnešného dňa však nie je jasné, aké vozidlo to bude. Odpoveď by však mohla poskytnúť štartová listina. Tam je totiž pri ich menách zapísaná Škoda Fabia R5. Každému fanúšikovi rely je jasné, že Ďodi s Lukášom sa do vrchov v okolí Levoče nepôjdu iba zúčastniť. Aj keď primárnym cieľom je získavať cenné informácie o vozidle, stupienok pre najlepších je vždy veľký motivátor.

Ten istý motivátor, ten istý tím, rovnako Škoda Fabia R5, iná posádka. Romana Odložilíka s Martinom Turečekom netreba predstavovať. A to aj napriek tomu, že je to česká posádka, ktorá na Slovensko zavíta skôr sporadicky. Romanove majstrovstvo a súhra s Martinom sú tým najlepším predpokladom na to, aby SK DER Rally Team ovládol pódium. Konkurencia bude veľká, ale presne tak to má byť. Veď najlepší sa majú porovnávať s tými najlepšími.
Ak chcete zažiť „malé Švédsko“, určite by ste si mali tento víkend nájsť čas a spôsob, ako sa dostať do obce Torysky. Aj keď je v pláne ešte jedna zimná MRC Levoča, počasie nevie nikto ovplyvniť a sneh, ten už nemusí byť. Týmto pozývame všetkých fanúšikov rely a SK DER Rally Teamu na podujatie MRC s názvom 3. Zimná Levoča. Ak sa nič nezmení, tak uvidíte to, čo už tento rok vidieť nemusíte – preteky na snehu s bohatou účasťou.

A hlavne pamätajte: „NO BÉREŠ, NO FUN“.
Peter Baran
SK DER Rally Team