Slávnostný štart na 11. Rallye Veľký Krtíš za nami

0
997
11. Rallye Veľký Krtíš dnes večer odštartovala prejazdom súťažných posádok cez štartovú rampu. Prevzatých bolo celkovo 48 súťažných posádok, na ktoré počas zajtrajšej etapy čaká náročná nová trať.

Z 52 prihlásených dvojíc do slovenského šampionátu a rally pohára sa štyri odhlásili a to Ševčík – Vajdák, Vaško – Boroš, Manduľák – Szentkereszty a Tamás – Gallovič. Nič to však nemení na tom, že všetky triedy sú kvalitne obsadené a prinesú napínavé súboje. Nová trať preverí správnosť rozpisu a schopnosť prispôsobenia sa novým podmienkam. Podobný názor na to majú aj vybrané súťažné posádky, ktoré idú bojovať o dôležité body do šampionátu.

foto: Z.Frývaldská

Karel Trněný: Myslím si, že organizátorom sa tu podarilo nájsť naozaj prekrásne a veľmi ťažké trate s množstvom zmien rytmu. Všetci by mali mať rovnaké podmienky a trate by nemal nikto poznať, tak na časoch uvidíme či je to naozaj tak.

Tomáš Konečný: Veľmi rád by som pokračoval vo výsledkoch, ktoré dosahujeme od začiatku sezóny. Musím priznať, že včera keď som zobral do ruky itinerár a zbadal to veľké množstvo retardérov, tak som mal obavy aké to bude. Ale po dnešnej obhliadke môžem povedať, že ma tie skúšky prekvapili, lebo vôbec nie sú jednoduché, práve naopak, obsahujú extrémne ťažké miesta a rýchle úseky cez horizonty.

Peter Gavlák: Pre všetkých je to rovnako nové, trošku rýchle. Uvidíme ako sa s tým popasujeme. Trebišov nám nevyšiel, takže túto súťaž snáď dôjdeme a to čo najlepšie.

foto: Z.Frývaldská

Martin Koči: Je to pre nás určite výzva, najmä tie nové trate. Vyzerajú veľmi zaujímavo. Jednička je veľmi technická a úzka, v lese, dvojka rýchla, trojka rýchla navyše s horizontami. Celkovo si myslím, že to bude pekný adrenalínový zážitok.

Grzegorz Grzyb: Písanie rozpisu bolo pre nás veľmi náročné, pretože všetko bolo pre nás nové. Trate sú dosť rýchle, ale páčia sa mi. Tá tretia bude najväčšou výzvou, pretože tam pôjdeme veľmi rýchlo cez horizonty. Tak sme si sami povedali, že niekde musíme napísať aj brzdu, lebo bude treba aj brzdiť.

Už teraz sa nevieme dočkať, ako si posádky poradia s novými neznámymi podmienkami. Výsledky sa dozvieme už zajtra po 16. hodine.

foto: Z.Frývaldská

Časový harmonogram RS:
sobota 21.09.2019

07:23 RS1 Želovce
08:10 RS2 Selce
08:50 RS3 Senohrad
10:47 RS4 Želovce
11:34 RS5 Selce
12:14 RS6 Senohrad
14:11 RS7 Želovce
14:58 RS8 Selce
15:38 RS9 Senohrad
16:40 cieľ

Zdenka Frývaldská
Tlačový tajomník 11. Rallye Veľký Krtíš