Slováci to v závere Dakaru rozbalili + Celkové výsledky

0
655

Rally Dakar 2015 je šťastne za nami. A o čo bol tohtoročný Dakar lepší ako pominulé ročníky? Už len tým, že do cieľa dorazili všetci štyria Slováci a získali skvelé umiestnenia! Navyše záverečnú etapu zavŕšili Ivan Jakeš so Števom Svitkom spoločným double, keď obsadili prvú a druhú priečku v kategórii motocyklov.

Do cieľa najnáročnejšej svetovej rally došlo v tomto roku 216 zo 406 štartujúcich jazdcov, resp. posádok. Najlepšie dopadli kamionisti, z ktorých vypadlo len 19% a najhoršie štvorkolkári, z ktorých vypadlo až 51%. Výborne sa darilo aj Slovákom. Štefan Svitko zopakoval svoju 5. priečku z roku 2012 a jeho najlepším tohtoročným výsledkom bolo 2. miesto v záverečnej etape. Ivan Jakeš síce skončil „až“ na 8.mieste, čo je o štyri miesta horšie ako jeho najlepší doterajší výsledok, no získal až dve etapové víťazstvá, čím sa zapísal do štatistiky Slovákov na Dakare v tejto kategórii. Tomáš Vrátny s Milanom Holáňom a Jarom Miškolcim sa umiestnili celkovo na 14.mieste, no počas pretekov vystúpili aj na ôsmu priečku. Jediná dvojička v štartovom poli kamiónov, do ktorej patrili Robo Kasák s Jarom Kolárom si vybojovala krásne 29. miesto, s tým, že v ôsmej etape bola dokonca 24. v poradí kamiónov.