Slovak National Hill Climb Team na domáci kopec v plnej zostave

0
1195
Pre Slovak National Hill Climb Team majú preteky Slovakia Baba 2018 zvláštnu príchuť, keďže práve členovia spomínaného tímu sa podpisujú pod organizáciu podujatia.

Napriek množstvu práce, ktorú treba pri organizácii podujatia vykonať, na štart sa postaví vo farbách Slovak National Hill Climb Teamu hneď osem jazdcov. Aby sme boli presní, bude to celkovo šesť jazdcov a dve jazdkyne.

Tomášovi „Srnkovi“ Ondrejovi sa pri premiére s formulou Tatuus FR 2000 podarilo vybojovať v Ožďanoch dvakrát tretie miesto absolútneho poradia. Zdá sa, že mu formula, ako aj všetky ostatné vozidlá s ktorými jazdil, sadla a diváci sa tak na Pezinskej Babe majú na čo tešiť.

Ďodi Béreš toľko šťastia v Ožďanoch nemal, Ford Escort Cosworth WRC nefungoval akoby mal, k čomu sa pridala ešte aj porucha turba a tak sme ho na trati mohli sledovať iba jeden deň, Veríme, že v rámci Slovakia Baba 2018 to bude počas celého víkendu a jeho jazdu si všetci poriadne užijeme.

Peter Ambrúz s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO IX, ale aj Miro Čiliak s formulou Metalex MTX 1-06 sa počas uplynulého víkendu poriadne rozjazdili na najdlhšom európskom kopci v Talianskom Trente. V rámci Slovakia Baba 2018 budú mať však okrem jazdenia aj množstvo iných povinností z organizáciou.

Košičan Vlado Hudy s Hondou Civic TypeR na Pezinskú Babu pricestuje v úlohe lídra priebežného poradia triedy A-2000, ale aj s priebežným druhým miestom v skupine A, pričom toto svoje umiestnenie bude určite chcieť ešte vylepšiť.

Peter Salon so Seatom Leon Supercopa, napriek faktu, že ešte stále patrí medzi nováčikov, aktuálne drží druhé miesto priebežného poradia v triede E1+2000/2WD. Na Pezinskej Babe ešte nejazdil, takže víkendové preteky budú preňho premiérou.

Hovorí sa že dámy majú prednosť, my sme si však dovolili v zmysle myšlienky „to najlepšie nakoniec“, nechať práve na záver článku dve dámy, ktoré budú rovnako v rámci podujatia Slovakia Baba 2018 reprezentovať Slovak National Hill Climb Team. Sú nimi Anka Ambrúz s Hondou Civic TypeR, ktorá už stojí opravená, pripravená a nablýskaná po „streche“ v Ožďanoch a Zuzka Kuželová, ktorú poznáme ako partnerku všetkým dobre známeho Doda Studeniča. Zuzka sa divákom predstaví s vozidlom Suzuki Swift 1300 GTI medzi slovenskými Historikmi.

„Napriek faktu, že na príprave podujatia Slovakia Baba 2018 už pracujeme niekoľko mesiacov, ako to už býva zvykom, v posledných dňoch pred štartom je vždy najviac práce. Tú máme však všetci prerozdelenú a tak treba iba kontrolovať či je všetko splnené a ak niečo hapruje, treba tomu pomôcť. Máme šťastie, že sa nám podarilo dať dohromady dobrú partiu, ktorá presne vie čo treba urobiť. Verím, že preteky dopadnú na výbornú a nielen jazdci, ale aj diváci budú spokojní,“ zhodnotil Peter Ambrúz.

Miro Majláth