Spustené prihlasovanie na Rally Vranov 2021

0
526
Nabitý letný kalendár automobilových súťaží doplní aj vranovská súťaž, ktorá sa bude konať v dňoch 13. – 14. augusta 2021. Odo dnes sa už môžete hlásiť na stránke SAMŠ-u.

13. júla 2021 – Ani tento rok nebude v kalendári automobilových súťaží na Slovensku chýbať Rally Vranov. Napriek ťažkej situácii s pandémiou idú neúnavne za svojim cieľom húževnatí Vranovčania, ktorí túžia svoju rely posunúť znova do Majstrovstiev Slovenska. V tomto roku sa k svojmu cieľu zasa priblížili o ďalší krok, keď RALLY VRANOV 2021 sa bude jazdiť nielen ako Voľné preteky, ale aj ako súčasť MRC (Motorsport Rally Cupu) a dokonca aj v rámci SRP (Slovenského Rally Pohára), ktorý je v našich pomeroch prakticky druhou ligou v automobilových súťažiach.

„Chcem sa poďakovať celému organizačnému tímu za obetavú prácu, ktorú robia počas prípravy súťaže. Kráčame dopredu malými krokmi, ale v správnom smere. Každý nový ročník je pre nás novou cennou skúsenosťou, ktorá nás posúva k cieľu,“ povedal predseda Organizačného výboru, Julo Súčik mladší. Oproti minulému ročníku sa znova zvýšil počet rýchlostných skúšok aj počet ostrých kilometrov. „Pre súťažné posádky sme pripravili dva úseky. Tak Banské, ako aj Dargov majú približne po desať kilometrov a pri dvoch prejazdoch bude dĺžka meraných úsekov spolu cez 42 kilometrov,“ vysvetľuje Julo Súčik mladší.

Slávnostný štart pretekov na rampe v centre Vranova nad Topľou je naplánovaný na piatok 13. augusta 2021 o 18-tej hodine. Ostrý štart súťaže potom bude hneď ráno v sobotu 14. augusta, keď prvé vozidlo vyrazí na trať o 8.30 hod. Na posádky čaká 42,4 km meraných úsekov a 98,6 kilometrov prejazdu. Spolu tak súťažiaci absolvujú 144,6 kilometrov. Súťaž sa koná len týždeň po pretekoch v Rzeszowe, no aj tak veríme v bohatú štartovú listinu súťažných posádok. Tie sa už od dnes môžu prihlasovať na stránke Slovenskej Asociácie Motoristického Športu.

Ľuboš Kašický