V MTE Cup sa víťazstva dočkali Jakub Kolek aj Patrik Kecer

0
769
Amatérsky seriál MTE Cup má za sebou už päť súťaží zo svojho deväťdielneho kalendára. V blízkom časovom horizonte za sebou sa konala júnová Amatér Rallye Čakanovce a tiež Westlake Rally Šaca.

Jmv motorsport má za sebou druhú súťaž, ktorú každoročne organizuje pre motoršportových pretekárov a fanúšikov. Z obce Košický Klečenov sa organizačný tím presunul 10. júna do obce Čakanovce, aby pripravil už ôsmy ročník Amatér Rallye Čakanovce. Na štart sa postavila šesťdesiatka pretekárov, z ktorých do cieľa dorazilo 54.

O najvyššie priečky tentokrát prekvapivo nebojovali najsilnejšie vozidlá a ani tí najznámejší jazdci. Priestor dostali pretekári, ktorí celoročne dosahujú pekné výsledky, avšak chýbajú im absolútne víťazstvá. Jedným z takých je aj mladý Košičan Jakub Kolek, ktorý sa pretekov zúčastňuje na svojom Citroene C2 v kategórii do 1600 ccm. Trať v Čakanovciach mu tento rok naozaj skvele sadla a vo všetkých troch jazdách dosiahol skvelé časy. Jediným, kto sa mu dokázal priblížiť, bol Vladimír Pastyrčák na BMW M3, avšak ten pokazil hneď prvé kolo a v súčte časov sa mu ušlo až ôsme miesto.

Jakuba Koleka na stupňoch víťazov doplnili Martin Hlaváč so svojím BMW M3 a Patrik Kecer na Peugeote 306. Výborné štvrté miesto v absolútnom poradí dosiahol Norbert Šup na Škole 100L. Spomínaný Patrik Kecer v tomto momente ešte ani netušil, že o dva týždne ho čaká ešte príjemnejší zážitok…

25. júna sa MTE cup presunul naspäť do Košíc, do mestskej časti Šaca. Automobilové preteky sa tu každoročne konajú v priestoroch stredného učiliska a inak tomu nebolo ani tentokrát. Asfaltový povrch je v niektorých úsekoch trochu rozbitý, čo nahráva milovníkom jazdy bokom. A práve tento povrch si najviac vychutnal Patrik, ktorý hneď v prvom kole dosiahol výborný čas. Bol síce len druhým najlepším, ale vďaka jeho udržaniu v druhom kole, sa mohol tešiť z absolútneho prvenstva. Ten najrýchlejší čas zajazdil Marek Pazderák na Mitsubishi Lancer Evo IX, avšak druhú jazdu pokazil a spadol tak na tretie miesto. Druhá priečka patrila Pavlovi Spišákovi na Lade 2101, ktorý za víťazom zaostal len šesť desatín sekundy.

Spomenúť určite musíme aj mladú slečnu Barboru Kováčovú, ktorá sa pomedzi osemdesiatku pretekárov umiestnila na fantastickom 20. mieste, keď dokázala skrotiť svoju novú Ladu VFTS.

V priebežnom hodnotení seriálu MTE cup si prvé miesto delia dvaja jazdci a to Marek Pazderák a Patrik Kecer. Na treťom mieste sa nachádza Jakub Kolek. V jednotlivých kategóriách vedú: v PD1 Ladislav Rišpán, v PD2 Jakub Kolek, v PD3 Patrik Kecer, v PD4 Ivan Lukáč, v PD5 Norbert Šup, v PD6 Peter Fedorčák, v PD7 Martin Hlaváč, v junioroch Adrián Šimko a medzi ženami Barbora Kováčová. Najbližšia súťaž sa uskutoční v Above, odkiaľ si môžete reportáž prečítať v slalomoch.

Zdenka Frývaldská