Z víťazstva na Cypre sa radovali domáci Simos Galatariotis s Ioannou Antonis

0
593
Sobota a nedeľa v polovici mesiaca jún patrili ďalšiemu kolu Majstrovstiev Európy, kde navyše ERC spojilo svoje sily s MERC. Bolo jasné, že medzi najväčšie hviezdy bude patriť Nasser Al-Attiyah, lebo v posledných rokoch sa mu tu mimoriadne darilo. Posádky mali celkovo zvládnuť 13 skúšok a 205 ostrých kilometrov.

V kvalifikácii začal najlepšie Al-Attiyah nasledovaný Nordgenom a Lukyanukom. Ich poradie sa z úvodu mierne zmenilo, ale nejednalo sa o vážnejšie či väčšie rozdiely. Do vedenia sa dostal Lukyanuk, ktorý si svoju pozíciu držal do konca prvej sekcie.

Foto: T.Fenetre

K zmene došlo v RS4, keď sa chyby dopustil doposiaľ vedúci Lukyanuk a s poškodenou zadnou časťou vozidla sa musel so súťažou rozlúčiť. Medzičasom sa do úzadia dostal Nordgen, cez ktorého sa prepracoval Galatariotis. Náskok vedúceho Katarčana bol vyše 40 sekúnd, no ani to mu nestačilo k tomu, aby nebol v jednej zo zákrut príliš rýchly a neurobil chybu. V pretekoch mohol pokračovať, ale s miernou stratou, kvôli ktorej spadol zo stupňov víťazov. Bola ešte len sobota a vo vedení sme už mali domácu dvojicu.

Foto: T.Fenetre

V nedeľu začal svoju stratu mazať Al-Attiyah. Za svoj posun na tretie miesto sa však musel poďakovať Nordgenovi, ktorý skončil so svojou Fabiou R5 na streche. Medzičasom sa na druhé miesto prepracoval Magalhaes, ktorého náskok po RS9 pred tretím Katarčanom činil 22 sekúnd. Ten sa však rýchlo znížil na 5 sekúnd, až sa dostal cez neho a napokon aj do čela súťaže. Ako sa hovorí, rally končí až v cieli a na tieto slová určite myslel Al-Attiyah, keď v poslednej skúške dostal na svojej Fieste defekt.

Foto: T.Fenetre

Prvé miesto napokon získali Simos Galatariotis s Ioannou Antonis, druhé miesto Bruno a Hugo Magalhaesovci a tretie miesto Norbert Herczig s Ramonom Ferenczom. Všetky tri posádky jazdili na Škode Fabia R5. Katarská posádka dorazila do cieľa na zemiakovej priečke.

scoo