89 posádok prihlásených na MARMA 31. Rally Rzeszow

0
493

89 súťažných posádok z piatich európskych štátov sa prihlásilo na 5. súťaž Majstrovstiev Slovenska a Majstrovstiev Poľska v rally 2022, ktorá sa bude konať už budúci týždeň v dňoch 4. – 6. augusta pod názvom MARMA 31. Rally Rzeszow. Zoznam prihlásených tvoria dvojice z Poľska, Česka, Slovenska, Maďarska a doposiaľ vedúca posádka poľského šampionátu Tom Kristensson – Andreas Johansson zo Švédska.

Najvyššie zaradenou klasifikáciou súťaže je FIA ERT – Európska Rally Trofej (prihlásených 11 posádok). Rzeszowská rally je dlhoročne aj súčasťou FIA Majstrovstiev Zóny strednej Európy v rally (20 posádok) a v tomto roku sa koná ako deviata z jej 15-dielneho kalendára. Chýbať nebudú ani slovenskí a poľskí historici, ktorí spolu tvoria vyše štvrtiny súťažného poľa. So štartovným číslom 1 sa predstaví víťaz predošlého ročníka, český jazdec Erik Cais, ktorého túto sezónu vo Forde Fiesta R5 naviguje Petr Těšínský. Minulý rok bol jeho najväčším súperom domáci Miko Marczyk a tento rok to vyzerá na súboj so švédskou dvojkou Kristensson – Johansson. Samozrejme, že o prvenstvo sa budú snažiť aj domáci strelci Wróblewski s Wróbelom, Plachytka s Nowaczewskim a Grzyb s novým spolujazdcom Biniedom. Pri neúčasti vedúcich posádok slovenského šampionátu Melichárka a Mareša, by mohol úradujúci slovenský majster svojich súperov bodov dobehnúť, dokonca i predbehnúť. Štartovné číslo 6 nesie prvá čisto slovenská posádka Tomáš Kukučka – Peter Vejačka.

Okrem súbojov v absolútnom poradí či jednotlivých triedach bude zaujímavé sledovať aj to, ako si na náročnej poľskej súťaži počína trojica žien za volantom, ktoré tvoria jedna Slovenka – Michaela Dorčíková, so svojím spolujazdcom Tomášom Klímom (Subaru Impreza), a dve poľské pretekárky Balbina Gryczynska s Lukaszom Gwiazdom (Ford Fiesta Rally4) a Agnieszka Zalecka s Karolinou Backowskou (Peugeot 208 Rally4).

Poľský organizátor Automobilklub Rzeszowski pripravil pre dvojetapovú rally 11 rýchlostných skúšok s celkovou dĺžkou 152 kilometrov. Program MARMA 31. Rally Rzeszow štartuje už v stredu od 17. hod. administratívnym preberaním a pokračuje vo štvrtok technickým preberaním v servisnom parkovisku, obhliadkou trate i testovacou rýchlostnou skúškou v Niechobrzi. Večer od 20. hodiny bude prebiehať obľúbený veľkolepý slávnostný štart, tohto roku netradične pred Millenium Hall. Záverečný ceremoniál rally je naplánovaný na sobotu od 17:30 hod.

Všetky zverejnené zoznamy prihlásených pre jednotlivé klasifikácie nájdete v dokumentoch na webstránke pl.rallye.sk.

Auto klub Košice