Kalendár rally 2022 doplní nová súťaž

0
755

Kalendár Slovenského rally pohára zostal pre sezónu 2022 ochudobnený o dve súťaže, čo by v konečnom dôsledku znamenalo nemožnosť vyhlásenia jeho víťazov. Vďaka popradským organizátorom to bude predsa len inak.

Keďže v priebehu aktuálnej sezóny 2022 sa podujatie na Slovakia Ringu predčasne ukončilo, pričom sa neodjazdila ani jedna rýchlostná skúška a organizátorom bola zrušená Hunter Rally, tak kalendár Slovenského rally pohára prišiel skoro o polovicu súťažných dní. Tak ako sme už skôr avizovali, Rally komisia SAMŠ sa touto situáciou zaoberala a po dohode s popradskými organizátormi, sa do kalendára SRP dodatočne zaradzuje náhradné podujatie La Control rally. Táto náhradná súťaž bola potrebná aj z dôvodu splnenia podmienok pre vyhlásenie celoročných víťazov pohára, ktoré by bez ďalšieho podujatia podľa predpisov SAMŠ nebolo možné.

La Control rally sa uskutoční v termíne 30.09. – 01.10. a okrem zaradenia do SRP bude
účasť otvorená aj pre ďalšie posádky (bez licencie, pre jazdcov MSR a i.) v rámci Regionálneho rally pohára a Pohára organizátora. Jej centrom bude mesto Dobšiná.

Okrem samotnej súťaže je na piatok podvečer naplánované stretnutie jazdcov a Rally komisie, na ktoré vás všetkých pozývame. Radi by sme tu odprezentovali pripravované zmeny pre rok 2023, ale najmä si vzájomne vydiskutovali pokračovanie slovenskej rally, keďže táto aktuálna sezóna je veľmi chudobná na organizátorov i na súťažné posádky.

Rally komisia SAMŠ