Dobšinská zima 2022 zrušená!!!

0
533

Napriek veľkému úsiliu pripraviť XVII. ročník obľúbenej zimnej súťaže museli organizátori, pod ťarchou okolností, prijať najťažšie rozhodnutie. Automobilová súťaž Dobšinská zima 2022 neodštartuje.

Prakticky už dva roky pandémia trápi celý svet. Chvíľami sa nám už síce zdá, že situácia sa pomaly začína zlepšovať, no oblasti, ktoré boli zasiahnuté najviac, sa ešte nejaký čas budú zotavovať. Žiaľ, medzi najviac postihnuté patrí aj automobilový šport. Ten slovenský už roky trpí na podvýživu a pandémia mu ubrala ešte viac síl. Pripraviť súťažné podujatie je na Slovensku čoraz ťažšie, a rovnako ťažké to majú aj pretekári, ktorí musia zvažovať svoje možnosti a štarty. Súhra viacerých týchto nepriaznivých okolností teraz udrela naplno aj na nadšených organizátorov z Dobšinej.

XVII. ročník Dobšinskej zimy 2022 bol organizovaný ako amatérske voľné podujatie, nadväzujúce na bohatú tradíciu súťaže a s perspektívou ďalšieho rastu. Po poctivej príprave organizačného zabezpečenia, a zvýšeniu počtu meraných úsekov aj ostrých kilometrov, však bolo potrebne reálne vyhodnotiť všetky okolnosti.

Základným faktom je, že ešte niekoľko dní pred štartom súťaže je prihlásených iba dvadsaťpäť posádok. Ekonomické riziko súťaže je preto veľmi veľké. Ani prípadné doplnenie štartového poľa posádkami, ktoré by sa možno prihlásili na poslednú chvíľu, nedáva záruku, že by podujatie neskĺzlo do červených čísel. Rovnako tak nebolo možné nebrať do úvahy aj aktuálnu pandemickú situáciu (vlna Omikronu) a prudké oteplenie. Organizačný výbor preto musel prijať ťažké, ale jediné správne rozhodnutie – Dobšinská zima 2022 sa neuskutoční.

Je nám to úprimne veľmi ľúto a ospravedlňujeme sa všetkým, ktorí sa na podujatie tešili. Prosíme, zachovajte nám svoju priazeň. Motoristický duch v Dobšinej stále žije!

Ľuboš Kašický
tlačový tajomník
Dobšinská zima 2022