Ladislav Rišpán vo Vlachove prvý i druhý

0
732

Pravé zimné podmienky a k tomu nádherné slnečné počasie! Takto to vyzeralo na Vlachovskej jazde zručnosti, ktorú túto sobotu zorganizovalo občianske združenie Vlachovo Motorsport Team. A meno víťaza? Jednoznačne Ladislav Rišpán!

Ukázalo sa, že organizátori Vlachovskej jazdy zručnosti si na tretíkrát vybrali naozaj výborný termín. Potvrdila to bohatá snehová pokrývka, ktorú vo Vlachove a blízkom okolí ešte slnko neroztopilo a bola tak organizátorom mimoriadne nápomocná. Veď na štarte sa napokon zišlo viac jazdcov ako udával zoznam prihlásených. Dvojkilometrová trať bola naozaj veľmi zaujímavá, už tradične zložená z jedného malého a jedného veľkého okruhu. Spočiatku bola dokonca úplne zamrznutá, no počas dňa ju slnko roztopilo, až sa objavili snehové koľaje. Tie poniektorých jazdcov zlákali aj mimo trate, samozrejme neúmyselne, no trest bol nekompromisný – čakanie na odťah a predlžovanie času stráveného na trati.

Celkový priebeh pretekov bol však rýchly, za čo majú organizátori naozaj veľké plus. Pochvalu majú aj za digitálnu časomieru, na ktorej mohol každý sledovať aktuálne časy, tiež za skvelú a lacnú tombolu s hodnotnými cenami a bezproblémové vyhodnotenie výsledkov. Celú atmosféru navyše zlepšilo nádherné slnečné počasie, ktoré určite pomohlo aj Lackovi Rišpánovi. Ten si totiž na dvoch vozidlách prišiel po prvé a druhé miesto v absolútnom hodnotení! Na treťom mieste ho doplnil Roland Turčan.

Výsledky

Trieda A – predný náhon
1. Tomáš Jerga, VW Corrado
2. Ľubomír Hanuštiak, Opel Tigra
3. Milan Spišák, Opel Corsa

Trieda B – zadný náhon
1. Matúš Mruk, Škoda 130
2. Ondrej Leskovjanský, Škoda 120
3. Michal Gesko, BMW E30

Trieda C – 4×4
1. Ladislav Rišpán, Suzuki Baleno
2. Július Lapdavský, Subaru Impreza
3. Marek Tkáčik, Subaru Impreza

Trieda S – špeciály
1. Ladislav Rišpán, Suzuki Swift
2. Štefan Kubacka, Honda Civic CRX
3. Pavel Hronec, Peugeot 205

Ženy
1. Anna Rešovská, Opel Corsa
2. Jana Štulajterová, Mitsubishi Pajero
3. Nikoleta Bukovičová, Ford Focus

Juniori
1. Roland Turčan, Suzuki Baleno
2. Martin Jerga, VW Corrado
3. Denis Pavlík, Honda