Novinky v Ambruz Racing – rely sezóna začína

0
981
Začiatok Majstrovstiev Slovenska v rely už klope na dvere. Prvým pretekom tohto šampionátu bude podujatie, ktoré fanúšikom netreba extra predstavovať. Veď sa jedná o starú známu „Valašku“.

38. ročník KOWAX Valašská Rally ValMez 2019 odštartuje 29. 3. 2019 na slávnostnej rampe a záver je plánovaný na 31. 3. 2019. Súťažné posádky čakajú tri dni bojov na viac ako 164 ostrých kilometroch. Celkovo budú musieť absolvovať presne 560,9 kilometrov. Nie nadarmo sa Valašská Rally považuje za jednu z najťažších súťaží v Českej republike.

S pokorou a rešpektom, nie však so strachom. Tak bude posádka Ambruz Racing tímu bojovať o prvé body do celkového hodnotenia národného šampionátu. Skúsený jazdec Vladko Hudy pripravil jedno veľké prekvapenie. Nenastúpi totiž s Hondou Civic Type R, ktorú preháňal po tratiach celú minulú sezónu. Podľa predbežných plánov mu novým spoločníkom v sezóne 2019 bude Renault Clio Ragnotti. Samozrejme, natíska sa otázka, prečo táto zmena. Vlado to zhrnul jednoducho: „Honda je super a sám som zvedavý, čo zvládnem s Cliom. Má menej koní, je však o cca 150 kilogramov ľahšie a ťahá od nižších otáčok. Stále ale čakám, že ten VTEC zatiahne pri 6000. No, budem si musieť zvyknúť. Napriek tomu sa však teším, lebo je to veľmi dravé a hravé auto. Nostalgia po ôsmych rokoch.“

Keď už Vlado spomenul nostalgiu, tak rovnako by sa to dalo aj pri navigátorovi. Jaro Frisch má už pár súťaží za sebou. Jeho prvý štart na „veľkej“ rely sa datuje do roku 1994. A pár súťaží už odnavigoval aj Vlada, takže pri oboch, pri Cliu aj pri Jarovi, by sa dalo použiť príslovie „stará láska nehrdzavie“.

A aké má očakávania od posádky s prideleným štartovým číslom 69 šéf tímu Peťo Ambruz? „Budem veľmi rád, ak budú chalani dobre reprezentovať tím a ak uvidím peknú fotografiu z cieľovej rampy. Keby doniesli domov aj nejaký pohár, tiež by som sa na nich nenazlostil. Pôjde však o to, aby si chalani znova na seba, a hlavne na novú techniku, zvykli.“
Akékoľvek špekulácie nad výsledkom by momentálne neboli na mieste. Vlado však už nie raz dokázal, že s ním treba počítať na vrchu výsledkovej listiny vo svojej triede. Ako sa mu za jeho návrat k Renaultu Clio odvďačí a ako dopadne súhra staronovej posádky, o tom Vás bude tím priebežne informovať aj FB profile „Ambruz Racing“. Tak sledujte, fandite a držte prsty.

Peter Baran
AMBRUZ Racing