SK DER Rally Team: „Začíname boj o titul“

0
1286
Začíname. Je to tak, už v piatok otvorí 38. KOWAX Valašská Rally ValMez 2019 bránu sezóny 2019 v Majstrovstvách Slovenska v rely. Žiadna súťaž nie je jednoduchá, ale „Valaška“ sa dá bez akejkoľvek pochybností zaradiť medzi tie náročnejšie.

Na 86 prihlásených posádok čakajú 2 etapy, 5 sekcií a 14 rýchlostných skúšok, z toho jedna nočná. Takto organizátori rozdelili 164,29 „ostrých“ kilometrov, v ktorých sa striedajú technické časti plné horizontov s rýchlymi, kde bude rozhodovať srdce. A srdce je presne to, čo SK DER Rally Team do rely dáva.

foto: SK DER Rally Team / FB

Jožko „Ďodi“ Béreš s Lukášom Šintalom ukončili minuloročnú sezónu tým najlepším spôsobom – majstrovským titulom v triede 3 s Mitsubishi Lancer Evo IX. DER-áci už dlhšiu dobu vnímali dopyt fanúšikov a rely komunity po tom, aby chalani dostali šancu bojovať o titul celkový. Spojili sa všetky sily, využili možnosti a snáď každý v tíme siahol takmer na dno svojich možností. PODARILO SA!!! Ďodi s Lukim odštartujú na Škode Fabii R5. Pridelené štartové číslo 10 má pre ľudí znalých problematiky veľkú výpovednú hodnotu. Možnosť pomerať si sily s jazdcami ako Kopecký, Pech, Kočí, Grzyb, Černý a mnoho ďalších neprichádza každý deň. Sú to výborní chalani s množstvom skúseností a veľa z nich sa prihlásilo aj do celkového hodnotenie MSR v rely. Je to predzvesť toho, že táto sezóna má potenciál byť jednou z najzaujímavejších za posledné roky.

Na zvýšení jej zaujímavosti participuje aj druhá posádka DER-ákov, Roman Odložilík s Martinom Turečekom, ktorí štartujú v rovnakej triede, na rovnakom vozidle s prideleným číslom 16. Roman a Martin vedia byť veľmi rýchli, dokonca aj rýchlejší ako Ďodi a Lukáš. A hlavne, budú na takmer domácej trati. U nás „doma“ pevne veríme, že túto svoju malú výhodu dokážu premeniť na čo najlepší výsledok. Veď predstavte si záver sezóny, vyhlásenie absolútnych majstrov a tam dve posádky jedného tímu. Toho Vášho, nášho, SK DER Rally Teamu. Pekná predstava, ale cesta k jej naplneniu je ešte dlhá, kľukatá a plná nástrah. My sme sa na ňu vybrali.

foto: L.Krišandová / FB

„Last but not least.“ To platí v prípade tretej posádky SK DER Rally Teamu, sympatický pár, Mateja a Lucie Krišandovcov. Ich Seat Ibiza Gti, ktorý prešiel v zimnej pauze kompletnou „očistou“, bude bojovať o body s číslom 83. Testy pred Valaškou ukázali, že kopec odvedenej práce priniesol svoje ovocie. Technika pripravená, posádka rovnako takže zábave nestojí nič v ceste.

Valašská ValMez Rally bude veľkou previerkou toho, ako sa jednotlivé posádky pripravili na aktuálnu sezónu. Za nás prajeme všetkým súťažiacim to, aby sme si podali v cieli ruky. Všetkým fanúšikom, bez rozdielu komu fandia, zase len ten najlepší športový zážitok. Organizátorom to, aby všetko hladko prebehlo hladko a aby s úsmevom odovzdávali ceny. A samozrejme naším chlapcom poháre. Vy, naši fandovia nezabudnite, že „NO BÉREŠ, NO FUN!!!“

Peter Baran
SK DER Rally Team