Prvá etapa Rally Hustopeče v rukách českých posádok

0
404

12. Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče má za sebou svoju 1.etapu. Po napínavých súbojoch sa na prvých troch miestach usadili české posádky na vozidlách Škoda Fabia R5.

Jan Kopecký s Pavel Dresler sú mená jazdca a spolujazdca českej posádky, ktorá dokázala v prvej etape Rally Hustopeče vyhrať päť zo šiestich rýchlostných skúšok. Aj keď po sekcii prvých troch RS jej patrilo kvôli menšiemu výjazdu mimo trať až druhé miesto, dokázala svoju stratu stiahnuť a vrátiť sa do vedenia súťaže. Výborné druhé miesto v absolútnom poradí a prvé miesto v slovenskom šampionáte patrí Pavlovi Valouškovi s Veronikou Havelkovou. Tretiu priečku si vyjazdili Vojtěch Štajf s Františkom Rajnohom.

Prvá etapa bola plná zaujímavých momentov. Jej výsledky potvrdili neznalosť slovenských posádok tunajších tratí, ktoré sa s nimi museli vysporiadať dokonca za tmy. Už v druhej rýchlostnej skúške sa s prvou etapou rozlúčili Ján Kundlák s Michalou Rezkovou, ktorých postretli technické problémy. S prvou etapou sa kvôli technickým problémom neskôr rozlúčili aj Richard Pravda s Jozefom Tischlerom, Roman Koňuch s Milanom Mikuškom a aj Igor Drotár s Róbertom Mullerom. Krzystof Schenk s Maciejom Handwerkerom v tretej skúške havarovali a do druhej etapy už nenastúpia, rovnako nenastúpia ani Pravda a Koňuch. Keďže v druhej etape sa ku posádkam oboch šampionátov pridá aj deväť posádok Slovenského rally pohára, na trati by sa malo predstaviť celkovo 108 dvojíc.

Na súťažné posádky čaká v druhej etape šesť rýchlostných skúšok, z ktorých prvá štartuje už dnes o 10:33 hod. Mená víťazov sa dozvieme po 15.hodine.

Absolútne poradie po 1.etape:
1. Jan Kopecký – Pavel Dresler, Škoda Fabia R5
2. Pavel Valoušek – Veronika Havelková, Škoda Fabia R5
3. Vojtěch Štajf – František Rajnoha, Škoda Fabia R5
4. Grzegorz Grzyb – Robert Hundla, Ford Fiesta R5
5. Jan Černý – Petr Černohorský, Škoda Fabia S2000

Poradie Majstrovstiev Slovenska – 1:etapa:
1. Pavel Valoušek – Veronika Havelková, Škoda Fabia R5
2. Grzegorz Grzyb – Robert Hundla, Ford Fiesta R5
3. Ondřej Bisaha – Lukáš Šintal, Ford Fiesta R5
4. Vlastimil Majerčák – Michaela Vejačková, Ford Fiesta R5
5. Tomáš Ondrej – Adam Gomori, Škoda Fabia WRC