Rally v Dobšinej hlási 60 posádok, pôjde aj Béreš ml.

0
701
Organizátori z AOS klub Poprad evidujú na prvom ročníku LA CONTROL RALLYE, ktorý sa uskutoční na prelome septembra a októbra s centrom v meste Dobšiná (30. 9 – 1. 10. 2022) celkom 60 posádok. Rally na Gemeri prilákala množstvo popredných jazdcov. V štartovej listine figurujú Tomáš Kukučka, Marek Špavelko, Tibor Kovács, Marián Kekeňák, ale aj navrátilci na súťažné trate Jozef Béreš mladší a Lukáš Lapdavský.

Náhradná súťaž v Dobšinej je súčasťou kalendára Slovenského Rally Pohára (SRP), ktorý prišiel počas sezóny o dve podujatia. Súťaž sa koná z dôvodu splnenia podmienok pre vyhlásenie celoročných víťazov pohára. Taktiež došlo k dohode s organizátormi Motoršport Rally Cupu (MRC), ktorí súťaž dodatočne zaradili do svojho kalendára. LA CONTROL RALLYE sa ďalej započítava do Pohára Organizátora (PO), Regionálneho Rally Pohára (RRP) a Rally Legend (RL). Už teraz je zrejmé, že dobšinská rally ponúkne kvalitné štartové pole a pre divákov hodnotné motoristické zážitky. Najväčších favoritov na víťazstvo v absolútnej klasifikácii nájdeme v Pohári Organizátora, kde sa objaví na štarte aj päťnásobný majster Slovenska v automobilových súťažiach Jozef Béreš mladší. Pôjde vo farbách prešovského tímu Gart Racing na vozidle Mitsubishi Lancer Evo IX so skúseným maďarským spolujazdcom Zoltánom Répásom. Populárny Ďodi počas trojročného súťažného pôstu štartoval iba v minulom roku na exhibičnej Auto Show na Slovakia Ringu a do Dobšinej a okolia určite priláka mnoho svojich početných fanúšikov. Zoznamu prihlásených dominujú dvaja prioritní jazdci ASN, s jednotkou na vozidle pôjde Tomáš Kukučka (Mitsubishi Lancer Evo VI) a po polročnej prestávke sa na súťažné trate vracia Lukáš Lapdavský (Škoda Fabia R5), ktorý pôjde so štartovným číslom 2. V Pohári Organizátora sú ďalej prihlásení Marek Špavelko (VW Polo Proto), Tibor Kovács (Mitsubishi Lancer Evo IX), Marián Kekeňák (Ford Fiesta Proto), Miloslav Majerčák (Mitsubishi Lancer WRC 05 Proto), Ivan Mutňanský (Mitsubishi Lancer Evo X), Marek Pazderák (Mitsubishi Lancer), Kamil Švec (Peugeot 208 R2), Roman Popovič (Peugeot 208 Rally4) a ďalší.

Do tretieho kola Slovenského Rally Pohára sa prihlásili Vladimír Hudy (Honda Civic Type R), Roland Pecuch (VAZ 2107), Maroš Kysucký (Mitsubishi Lancer Evo IV), Martin Stoklas (Ford Fiesta R2), Ladislav Mokran (Renault Clio Sport), Dávid Bartoš (Mitsubishi Lancer Evo IV), Tibor Nagy (Subaru Impreza), Tomáš Lukáč (LADA 2107) Patrik Magyar (Seat Ibiza) atď.

Do hodnotenia Motoršport Rally Cup okrem Béreša, Mutňanského, Pecucha, Kysuckého a Nagya zaslali prihlášku aj Michal Gálik (Mitsubishi Lancer Evo IX), Marek Jalč (Nissan Z350), Tomáš Polovka (Honda Civic Type R), Rudolf Domby (BMW 318), Martin Jurečka (BMW E30), Igor Plichta (Seat Ibiza) a ďalší. V Regionálnom Rally Pohári sa okrem iných predstaví Pavol Spišák (LADA VFTS). Nie je bez zaujímavosti, že v zozname prihlásených nájdeme 10 zmiešaných posádok (žena na mieste spolujazdca) a jedna zástupkyňa nežného pohlavia Zdenka Frývaldská sa objaví za volantom vozidla Honda Civic.

LA CONTROL Rallye sa pôjde v sobotu 1. októbra, meria celkom 191,90 km a obsahuje tri rýchlostné skúšky s názvom Poloma (dĺžka 11,80 km) medzi Gemerskou Polomou a Hnilcom v celkovej dĺžke 35,40 km. Štart do prvej rýchlostnej skúšky je naplánovaný na 09:05 hod. dopoludnia. Prvé vozidlo štartuje zo servisného parkoviska o 8.30 hod., v cieli súťaže na námestí v Dobšinej sa objaví o 14.20 hod. Na cieľovej rampe bude aj rozdelenie cien.

Ďalší spravodajský servis v rámci 1. LA CONTROL Rallye 2022 prinesieme v nasledujúcich tlačových správach. Uverejnené budú postupne na oficiálnej webovej stránke www.rallyetatry.sk, na facebookovom a instagramovom profile.

V Dobšinej 27. septembra 2022 Roman ORDELT
tlačový tajomník
1. LA CONTROL Rallye 2022