Súčasťou 26. Rally Prešov bude aj prezentácia automobilového športu

0
223
Víkendová Rally Prešov ponúkne okrem kvalitného súťaženia aj predstavenie možností štartu v motoršporte. Deti i dospelí sa dozvedia charakteristiky jednotlivých disciplín, nazrieť môžu do súťažnej techniky a dokonca sa aj povoziť.

Organizátori rally spoločne s Výborom pre Ženy v motoršporte pripravili popri hlavnému súťažnému programu na piatok a sobotu aj zaujímavý program pre verejnosť, keď sa parkovisko pred Tatran Handball Arénou zmení na servisné a zároveň prezentačné parkovisko. Zatiaľ čo jednu časť budú užívať súťažné posádky na servis, na tej druhej sa budú môcť predviesť budúci pretekári, organizátori, časomerači či traťoví komisári. Motoristický šport poskytuje totiž naozaj veľmi veľa možností na vlastnú sebarealizáciu v rôznych pozíciách.

Pre dievčatá, mladé slečny i dámy v najlepších rokoch, bude pripravená krátka prezentačná slalomová trať na jazdu na motokáre. Cieľom je priblížiť motoršport aj nežnému pohlaviu, najlepšie v čo najnižšom veku, aby objavili jeho krásu a mali záujem ho rozvíjať, možno v sebe objaviť aj skrytý talent. Cieľom takýchto akcií je samozrejme aj naučiť deti základným jazdeckým zručnostiam, ktoré neskôr zúžitkujú v premávke. Komu sa jazda v „reále“ nebude pozdávať alebo sa jej bude báť, môže si vyskúšať zajazdiť na automobilovom simulátore. Aj digitálny motoršport je totiž jednou z čoraz viac obľúbených motoršportových disciplín.

foto: autosportfoto.sk

Okrem motokár sa budú prezentovať aj bezmotorové minikáry, ktoré sú určené väčšinou pre najmenšie detičky, ale zabaviť sa na nich dokážu aj dospelí. Fanúšikovia tiež budú môcť nahliadnuť, ale i posadiť sa, do autokrosovej buginy ale aj dvoch rally špeciálov. Ich stavbu zo sériového auta, začiatky v motoršporte, ale aj mnoho zážitkov, všetkým radi porozprávajú ich majitelia.

Toto všetko je naozaj len časť toho, čo všetko bude prezentované už tento piatok v čase 14-19. hod a sobotu v čase 10-15 hod. v Prešove pred Tatran Handball Arénou. Všetkých sem srdečne pozývame.

Zdenka Frývaldská